המדריך המלא לאבטחת מידע בענן לשנת 2021

R-net מחשבים תוכנה ותקשורת
המדריך המלא לאבטחת מידע בענן לשנת 2021
מאמר זה מציג כלים ושיטות שונות בהן ניתן להשתמש כדי להגן על הנתונים שלך ולמנוע אסונות. כדי לתעדף את אבטחת הנתונים, עליך גם לגשת לנתונים של החברה שלך ושל הלקוח שלך. זה כולל הגנה על נתונים מפני התקפות שיכולות להצפין, להשמיד, לשנות או להשחית אותן. אם מעולם לא התייחסת לאבטחת נתונים כאל נושא מרכזי, אנו מבינים כיצד תוכל להגן על נתונים מפני התקפות אפשריות.

כלי אבטחת מידע המספקים סביבה בטוחה במשרד

הסבר כיצד יש לטפל בנתונים רגישים הוא הצעד הראשון לקראת פיתוח אסטרטגיית אבטחת נתונים חזקה. לאחר שתגלה נתונים קריטיים, נקט בצעדים לסיווגם, הצפן אותם ויישם תוכנית להגנה על מידע רגיש כגון סיסמאות, מספרי כרטיסי אשראי, מספרי חשבון בנק וסיסמאות. תוכנית זו יכולה גם לסייע במניעת העובדים לגשת לנתונים במכשירים לא מאובטחים או להעביר אותם למכשירים שלהם. תוכל להשיג שליטה בנתונים שלך על ידי סיווג והעברת נתונים ללא הרף למיקומים מאובטחים או באמצעות תוכנת אבטחה המסווגת באופן רציף נתונים רגישים. אמנם טכנולוגיה וחומות אש חשובות להגנה על נתונים מפני איומי אבטחה, אך הצוותים ערניים עוד יותר. אין צורך להסתמך על עומק אבטחת הנתונים לצורך הגנה מעמיקה, אך היותה מספקת בענף אחד עלולה להיות רשלנית בפלילים בענף אחר. חלק גדול מהבעיה הוא שלעתים קרובות חברות מתקשות להבין מה המשמעות של "אבטחת נתונים" באמת בארגון שלהן, מה זה נתונים טובים – תקני אבטחה, ואיך להשיג אותם.

מה החידוש בתחום אבטחת מידע בענן?

עם אבטחת נתונים על פי חוקים ואפיון, על הארגונים להבין למי צריכה להיות הסמכות לגשת לנתונים אישיים, האם ניתן לגשת אליהם באמצעות מערכות קבצים של החברה, ואילו הרשאות קבצים קיימות על סמך תפקיד העובד ודרישותיו העסקיות. חשוב באותה מידה להיות מודעים לאזורים אלה של כלל האבטחה על מנת ליישם אמצעים המונעים מהעובדים לערער את המאמצים שנעשים לעמוד בדרישות הפרטיות של HIPAA – דרישות אבטחה. אבטחת נתונים אינה נעצרת בארגון; חברות צריכות לתכנן כיצד למזער סיכונים, לשמור על אבטחת הנתונים ולהקים את התהליכים הדרושים להתמודדות עם איומי אבטחת נתונים. תוכנית נתונים ואבטחה מקיפה כוללת חלקים נעים רבים הפועלים יחד בזמן אמת על מנת להבטיח כי הנתונים מאובטחים. אתה צריך לשלוט בנתונים שלך, להבין את אבטחת המוכר שלך ולתכנן איומים אפשריים על העסק שלך.

אבטחת מידע בענן: כיצד לעשות זאת נכון

הגנת נתונים היא חלק מאסטרטגיית אבטחה מקיפה הכוללת זיהוי, הערכה והפחתת סיכונים הקשורים לאבטחת מידע רגיש. הבנת אילו נתונים יש לארגון שלך, היכן הם ממוקמים ומי האחראי עליהם היא המפתח לבניית האסטרטגיות הטובות ביותר לאבטחת נתונים. אבטחת נתונים כוללת הגנה מפני שחיתות ואובדן נתונים, מה שעלול להוביל לאובדן מידע רגיש כמו סיסמאות, מספרי כרטיסי אשראי, מספרי חשבון בנק ונתונים רגישים אחרים. אבטחת נתונים כוללת אפוא הגנה מפני שינויים שעלולים להוביל לשחיתות ואובדן נתונים. אחת מבעיות האבטחה הנפוצות ביותר באבטחת נתונים נעה סביב סיסמאות, המהוות גישה אוניברסלית לפגיעות בכל ארגון. דוגמה לאבטחת נתונים תהיה שימוש בהצפנה כדי למנוע מהאקרים להשתמש בנתונים שלך כאשר הם מופרים. לדוגמא, אם אתה משתמש בחשבון Gmail, סיסמאות אינן שיטת אבטחת נתונים, מכיוון שהדרך שבה גוגל משתמשת בנתונים לניהול החשבון הייתה מפרה את הפרטיות ולהיפך. אם אינך יודע היכן מאוחסנים הנתונים הרגישים שלך, אינך יודע כיצד להגן על הנתונים שלך. אם תאפשר לתוקף גישה לרשת שלך, מידע רגיש עלול ליפול לידי התוקף ולחשוף את המידע האישי של לקוחותיך ועובדיך. צור נתוני גיבוי מכיוון שאם הנתונים ניזוקו או שהשרתים שלך נהרסו על ידי אסון טבע, הם יאבדו לנצח.

שיטות מומלצות לאבטחת נתונים

ישנן מספר שיטות אבטחת נתונים בהן תוכל להשתמש כדי להגן על עצמך מפני דברים אלה, אך הן לא היחידות. קבל הערכת סיכונים בחינם כדי לראות אם אסטרטגיית אבטחת הנתונים שלך נמצאת במקום שהוא צריך להיות ומה שחשוב באמת. אבטחת נתונים מתייחסת להגנה על נתונים מפני גישה או שימוש לא מורשים העלולים להוביל לגילוי, מחיקה או פגיעה בנתונים. הגנת נתונים היא חלק מאבטחת הנתונים שלך ומתייחסת לאופן איסוף הנתונים, השימוש בהם ומתוחזק בצפיפות. ארגונים צריכים לפרוס פתרונות אבטחה המגנים באמת על נתונים מפני גישה לא מורשית, גניבת נתונים, שימוש לא מורשה ואובדן נתונים. עליכם להבין כי עליכם לפתח פיתרון אבטחה המגן על הנתונים הרגישים של לקוחותיכם. בעבר אבטחת הנתונים התמקדה בסודיות נתונים, בהגנה על מידע צרכני מפני הפרות נתונים והגנה על קניין רוחני מפני גניבה. אך קיים סיכון סייבר הולך וגדל לגניבת נתונים ואובדן כתוצאה מגישה ושימוש בלתי מורשים בנתוני הלקוחות שלך.  

אודות חברת R-net מחשבים

R-net מחשבים – חברתנו הוקמה בשנת 2003 ומאז ועד היום מתמחה בשרותי מחשוב לעסקים, בדגש על שרתים וירטואליים בענן בחוות השרתים שלנו, חוזי שרות ברייטנר חודשי, פתרונות גיבוי און ליין, צוות אנשי סיסטם ומוקד HELP DESK זמין לשרות הלקוחות, מתמחים בשרתי SAP, פריורטי וחשבשבת הן במודל שכירות והן כשרות קבוע עם רישוי הלקוח, כמו כן ברשותנו מעבדת תיקון מחשבים ניידים מהגדולות בארץ כולל תיקון מקבוק.

לקוחות ממליצים

אהבתם שתפו:
רוצים שקט בנוגע למחשבים של העסק?

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

חברתנו הוקמה בשנת 2003 ומתמחה בשרותי מחשוב לעסקים, בדגש על שרתים ענן, חוזי שרות ברייטנר חודשי, פתרונות גיבוי און ליין, צוות אנשי סיסטם ומוקד HELP DESK זמין לשרות הלקוחות, מתמחים בשרתי SAP, פריורטי וחשבשבת הן במודל שכירות והן כשרות קבוע עם רישוי הלקוח, כמו כן ברשותנו מעבדת תיקון מחשבים ניידים מהגדולות בארץ כולל תיקון מקבוק.

קידוש השם 1, ראשון לציון
077-4000179
[email protected]

 

תוכן עניינים

מידע נוסף
4 טיפים לאבטחת מחשוב ענן שלא ידעתם

4 טיפים לאבטחת מחשוב ענן שלא ידעתם

להלן ארבעה טיפים להבטיח כי אתה מתייחס ברצינות לאבטחת מחשוב ענן. 1. אתה עדיין צריך לשמור על גיבויים כשאתה רוצה להבטיח שאתה לוקח מחשוב ענן ברצינות, עליך לוודא

שווה קריאה
רוצים שקט בנוגע למחשבים של העסק?

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

דילוג לתוכן