• admin
  • נובמבר 10, 2020
  • אין תגובות

נתונים מניעים עסקים. מהחברות הגדולות ביותר ועד לחנויות קטנות רבות ברחוב , הנתונים לא יסולא בפז לעסקים.

עם זאת, אחד ההיבטים החשובים ביותר בשימוש בנתונים לעסקים הוא שמירתם מאובטח ובידי מי שישתמש בהם בצורה לא תקינה. כיום כל עסק זקוק לתוכנית כיצד לאחסן את הנתונים שלהם בצורה מאובטחת, לא משנה איזה מידע הוא מכיל.

הרכבת תוכנית זו דורשת ידע בדרכים הטובות והאמינות ביותר לגיבוי נתונים, כיצד לשמור על אבטחת הנתונים וכיצד לשחזר נתונים במידת הצורך, בין אם זה בעקבות הפרת אבטחה או הפסקת חשמל.

בפוסט זה, נפרט את השיטות המומלצות ואת הצעדים שעליך לנקוט כעת בכדי לשמור על נתוני העסק שלך – ועל נתוני הלקוחות שלך – בטוחים.

מדוע נתונים חשובים כל כך לעסק שלך

עסקים מסתמכים על נתונים כדי לקבל החלטות. בימינו כמעט כל עסק אוסף נתונים מסוג כלשהו. אולי זה רק פרטי יצירת קשר עם הלקוח. לעתים קרובות זה הולך עמוק הרבה יותר מזה. חברות כמעט בכל גודל משתמשות בנתונים לניתוח סטטיסטיקה ומגמות שיכולות לעזור להן להמשיך להצליח ולצמוח.

הנתונים מגיעים גם כמעט לכל חלק בעסק – מכירות, חשבונאות, שיווק ועוד רבים אחרים. נתונים טובים מובילים לקבלת החלטות טובה יותר בכל תחומי העסק.

אך נתונים שימושיים רק אם הם מאובטחים באמת ומגובים באופן שהופך אותם לשחזור בקלות.

דרכים לאחסון וגיבוי נתונים עסקיים

ישנן דרכים רבות בהן עסק יכול לאחסן בצורה מאובטחת את הנתונים שלו. אך הצעדים הראשונים חייבים לכלול תמיד ביצוע מלאי של כל הנתונים שיש לאחסן ולגבות . לאחר מכן, עליך להשקיע בהתקני האחסון המתאימים עם מספיק שטח אחסון לנתונים שזיהית כזקוקים לאחסון.

התקני אחסון מגיעים בצורות וגדלים רבים. חלקם מתאימים יותר מאחרים, בהתאם לצרכי הארגון שלך. הנה סקירה מהירה.

אחסון בענן

אחסון בענן הופך פופולרי יותר ויותר לניהול פתרונות אחסון נתונים. טכנולוגיית ענן מועדפת כיום בקרב עסקים מכל הגדלים בגלל מידת השימוש שלה.

לא משנה צרכי אחסון הנתונים שלכם, הענן יכול להתמודד עם זה. אם אתה צריך לשדרג ולנצל שטח נוסף, לרוב אין דרך מהירה יותר לעשות זאת מאשר דרך הענן.

בעת שמירת מידע בענן, אתה תמיד יכול להיות סמוך ובטוח שהנתונים שלך מאוחסנים בצורה בטוחה ומאובטחת. אתה יכול לשחזר ולגבות נתונים ככל שאתה מעדיף.

יתרון נוסף בשימוש בשירותי אחסון בענן הוא שניתן לגשת למידע שאתה שומר בענן מכל מקום ומכל מכשיר כל עוד יש חיבור לאינטרנט או לרשת.

עכשיו זו גמישות.

אחסון מקומי או גיבוי היברדי

אחסון נתונים באופן מקומי הוא גם אפשרות מועדפת בקרב ארגונים רבים.

אחסון מקומי פירושו שכל הנתונים נשמרים באתר . זה יכול להיות בכוננים קשיחים במחשב או בשרתים הממוקמים גם בתוך המתקן.

כעת, לא תמיד אחסון מקומי במקום הוא הבטוח ביותר, במיוחד אם אתה מסתמך רק על מחשבים לטיפול באחסון נתונים וגיבויים. אם תבחר ללכת בדרך זו, עדיף להשקיע בחומרה תקינה, הכוללת שרתים.

עם זאת, זה לא נגמר שם. כדי לתכנן גיבוי ושחזור תקינים, יהיה עליך ליצור תוכנית לאופן העברת הנתונים במקרה של כשל בשרת או חומרה אחרת. כמו כן, תצטרך שיהיה ציוד באתר שיכול לקפוץ למקרה של הפסקת חשמל, ככל הנראה בצורה של UPS או ציוד גיבוי לסוללה דומה. תרצה גם להריץ תוכנה שיכולה לתזמן גיבויים קבועים ולהפעיל פעולות שחזור.

אפשרויות קטנות יותר לעסקים קטנים

ייתכן שחלק מהעסקים הקטנים לא בהכרח זקוקים לשרתים או אפילו לפתרונות אחסון בענן בקנה מידה קטן יותר. במקרה זה, ישנם כוננים קשיחים חיצוניים ו- USB שיכולים לבצע את העבודה.

אלה משמשים בצורה הטובה ביותר עבור עסקים המשתמשים רק בכמויות קטנות של נתונים. סביר להניח שלא ימצאו פיתרון זה מתאים, מכיוון שעסקים רבים פשוט דורשים יותר מקום לנתונים או לפחות גמישות רבה יותר מכפי שהתקנים הללו יכולים לספק לעתים קרובות.

כיצד לגבות ולשחזר את נתוני העסק שלך

עכשיו שאתה יודע על אפשרויות לאחסון נתונים, עליך לקבוע כיצד לגבות את הנתונים הטובים ביותר. באופן אידיאלי, פתרון זה ידרוש פתרונות מרובים לעיל. זה מבטיח שתמיד יהיה לך יותר ממקום אחד בו נתוני העסק שלך נשמרים ומאובטחים.

אבל אתה צריך להיות תוכנית כיצד להקים נהלי גיבוי נאותים וכיצד להתחיל לשחזר נתונים אם זה נחוץ אי פעם.

ראשית, שקול אילו אירועים, המכונים לעתים קרובות בתעשייה אסונות , עשויים לקרות שעשויים לדרוש גישה לגיבוי. זה יכול להיות הפסקת חשמל, אסון טבע או משהו רע יותר, שאנו מקווים שלעולם לא תצטרך לנווט.

כך או כך, ברגע שהשקעתם באילו נסיבות עשויות להיווצר הדורשות שחזור נתונים, תוכלו לתכנן כיצד לעשות זאת.

תהליך השחזור מסתכם בשימוש בשיטות גיבוי מרובות, הפעלת גיבויים נתונים באופן עקבי ויש להם גישה לגיבויים כשתזדקק להם.

אל תשכח לשמור רשימה של כל פיסת מידע שהעסק שלך משתמש בו שצריך לגבות. זה תמיד רעיון טוב לעקוב אחרי האם הגיבויים שלך אכן פועלים כרצונך.

אנחנו יכולים לעזור באחסון ואבטחת הנתונים של העסק שלך

מעקב אחר יכולות אחסון הנתונים, תהליכי הגיבוי ואפשרויות ההתאוששות שלך עשויים להישמע מעט מאיימים, או שזה נשמע כמו משימות נוספות שיכולות להסיח את דעתך ממשימות עסקיות קריטיות יותר לפעולה.

אם זה המקרה, פנה עוד היום למקצוענים ברשת מתקדמת. הטכנאים המנוסים שלנו יכולים לעזור בפריסת תוכנית אחסון נתונים, גיבוי ושחזור מקיפה לעסק שלך, לא משנה מה הגודל. אנו נעקוב אחר התהליכים כדי להבטיח שהכל עובד כמו שצריך.

פנה אלינו להתייעצות או לקבלת הערכה 077-4000179