• admin
  • אפריל 08, 2020
  • אין תגובות

מה זה IT ? בסביבה העסקית של ימינו, מערכות IT ממלאות תפקיד קריטי בהנעת פעולות יומיומיות. עם זאת, עסקים נמצאים גם תחת לחץ גובר להצטיין בעבודת הליבה שלהם וגם בפעילות ה- IT שלהם. בדיוק בשביל מצבים כאלו אנו מציעים שרותי מחשוב לעסקים.

מהם סוגי שירותי ה- IT בהם העסק שלך זקוק כדי להצליח?

חומרה

בין אם מדובר במחשבים ניידים, תחנות עבודה, מדפסות או שרתים, מערכות חומרת IT הן מרכיב מרכזי בכל עסק. עם זאת, פירוט או אובדן חומרה עשויים להשפיע באופן חמור על הכנסות העסק ויכולתו לספק לשוק בזמן.

כאן נכנסים לשחק שירותי חומרת IT . שירותים אלה מסייעים לעסקים לשמור על מחשבים ונכסי חומרה אחרים שלהם באופן אמין ומאובטח. למעשה, גם לאחר סיום עבודת המחשב, ספק שירותי ה- IT יסיר את הכונן הקשיח כדי להבטיח כי נתוני העסק והמידע החסוי אינם פגיעים.

תוכנה

זה מתרכז בעיקר בניהול נכסי תוכנה (SAM). במסגרת SAM, עסקים פועלים להבטיח כי רישיונות התוכנה שלהם יהיו עדכניים ותואמים עם הסכמי משתמשי קצה.

בנוסף, ספק שירותי SAM ייראה להפחית את עלויות התוכנה על ידי מציאת רישיונות שאינם בשימוש ומיותר. כדוגמה, במקום לקנות רישיון חדש לעובד חדש, ספק SAM יבדוק תחילה אם יש רישיונות שאינם בשימוש.

תשתיות רשת

תשתית רשת של חברה תכלול בדרך כלל קישוריות לאינטרנט ורשתות פנימיות בין מחשבים למכשירים אחרים (כגון מדפסות).

כשמדובר ברשתות, המטרה העיקרית של ספק שירותי ה- IT היא לשמור על הרשת מפני ביטחון מפני איומים פנימיים וחיצוניים. בדרך כלל זה עושה זאת על ידי התקנה וניהול של חומות אש כדי למנוע התנועה הזדונית להגיע לעסק.

כמו כן יפקחו על הרשת כדי לאתר ולהגיב לתעבורה וחדירות לא תקינות. עסקים עם גישה מרחוק, מערכות תשלום וסוגי רשת ספציפיים אחרים יזדקקו גם הם לניטור מסביב לשעון על ידי ספק שירותי IT.

בנוסף לרשת הארגונית שלכם, ספק המחשוב שלך יעזור גם במדיניות רשת. אלה עשויים לכלול מניעת כניסות חיצוניות למערכת (למשל מערים אחרות, מדינות ומדינות אחרות), דרישה לאימות רב גורמים (MFA), וצעדים אחרים.

ניהול מכשירים ניידים

כיום עובדים שמביאים טלפונים משלהם לעבודה ומשתמשים בהם לצרכי עבודה זו הנורמה. עם זאת, לא לכל עסק קיימת תוכנית לאבטחת הנתונים והנכסים שלהם במכשירים חיצוניים אלה.

ספק שירותי IT יסייע ביישום אבוחה בארגון שלך באמצעות ניהול מכשירים ניידים (MDM). זה מאפשר לך לאכוף מדיניות אבטחה בטלפונים של העובדים שלך.

היתרון של MDM הוא בכך שהיא מבטיחה שרק מכשירים מאובטחים יוכלו לגשת לנתונים וליישומים שלך. ובמקרה של מכשירים שאבדו או נגנבו, MDM יאפשר לך למחוק מרחוק נתונים מאותם מכשירים, ובכך לשמור על אבטחת הנתונים שלך.

מחשוב ענן

מספר גדל והולך של עסקים מסתמכים על הענן שיארח את הנתונים שלהם. במקרים רבים הנתונים כוללים מידע סודי על לקוחות, ונכסים אחרים.

ספקי שירותי מחשוב לעסקים שמטמיעים שירותי IT מסייעים לעסקים לנהל את שירותי הענן שלהם בשתי דרכים.

ראשית, הם עוזרים בתצורה וניהול של מערכת הענן. הם יסייעו בעבודה המורכבת של הגדרת יישומים ונתונים שמתארחים בענן וכן לפתור שגיאות והשבתה.

שנית, הם ישמרו על מערכות הענן שלך מפני איומים, כגון פריצות. הרעיון – כמו כל שאר שירותי ה- IT המנוהלים האחרים – הוא לשחרר אתכם להתמקד בעבודות הליבה שלכם ולא להסיח את הדעת על ידי התמודדות עם האחזקה היום יומית של נכסי הענן שלכם.

אבטחת סייבר

לבסוף, אבטחת סייבר חלה על כל אחד משירותי ה- IT שלעיל. עם זאת, מכיוון שזה תחום מורכב ומתפתח כל הזמן.

נותני שירותי IT ימשיכו להתעדכן וישקיעו בטכנולוגיות והמיומנויות הנחוצות כדי לשמור על עצמם ועל לקוחותיהם.

לבסוף, בנוסף לתמיכה בניהול מערכות ה- IT שלך, ספקי שירותי IT יכולים לסייע גם בהגדרת ויישום פרויקטי ה- IT העתידיים שלך וכמובן ביצירת מערך גיבוי און ליין של כל הנתונים שלכם במקרה של פירצת אבטחה.

הצוות המקצועי שלנו יביאו את הניסיון המוכח שלהם לשולחן ויסייעו במיפוי דרכים בצרכים העתידיים שלכם. הם יעזרו לכם לחסוך מבחינת עלויות רכש ותחזוקה ובנוסף יבטיחו כי תוכלו לעמוד בכל הדרישות שלכם.